17.05.2017 14:28
421
Анастасия Зубжурналист

Графіті-райтер: як досягти успіху у цій справі?

Общие
Графіті-райтер: як досягти успіху у цій справі?

Стрит-арт – у перекладі з англійської мови «Street art – вуличне мистецтво. Тобто це мистецтво, характерною особливістю якого є яскраво виражений урбаністичний стиль.

Основна частина стрит-арту це графіті (спрей-арт), але не можна ототожнювати графіті і стрит-арт.

До стрит-арту належать також постери (некомерційні), трафарети тощо. Термін «стрит-арт» отримав популярність у процесі розвитку графіті на початку 1980-х років і пізніше використовувався як назва наступних вуличних шедеврів. Особливої популярності набув вже в ХХІ столітті.

Художники, що вибирають вулиці як свої картинні галереї, займаються стрит-артом у більшості випадків для того, щоб безпосередньо спілкуватися з громадськістю в цілому та привернути увагу до цього мистецтва як молоді, так і старшого покоління. Звичайно, вуличні художники часто подорожують між країнами, щоб розширювати свої уявлення про різні види стрит-арту та втілювати їх у свої роботи.

Є декілька порад від відомих графіті-райтерів:

1. Посидючість, працьовитість і бажання розвиватися - те, без чого не зможе обійтися початківець. Наявність цих якостей часто є запорукою успіху. Дивлячись в інтернеті на фотографії класних робіт, розумієш, що за красивою картинкою стоять роки наполегливої праці! Це треба чітко розуміти, якщо хочеш знати, як малювати графіті. Практично неможливо за декілька років стати хорошим вуличним художником: треба наполегливо працювати і розвиватися протягом довгого часу. Втім, як і в будь-якому іншому справі, тільки в нашому – задоволення в багато разів більше!

2. Знайти свій інструмент - дуже просто. Якщо з його допомогою у тебе все виходить і результат подобається, то з цим маркером або балоном слід попрацювати більш усердно. Однак, коли щось не влаштовує (навіть злегка) або ж не вдається досягти поставлених цілей - спробуйте інші інструменти.

3. Як і де починати малювати графіті – невідомо. У кожного є думки на цей рахунок, бажання і свій підхід для отримання фінального результату. Деякі ніколи не намагалися малювати там, де це робити заборонено. Інших навпаки зваблювала напружена атмосфера творіння. Все залежить від самого себе.

4. Не чекайте, що хтось вас візьме під крило і чогось навчить. Графіті - це досить егоїстичне мистецтво, де пріоритетом є самореклама автора, його творчості і унікального стилю. Є художники, які об'єднуються в команди. Але треба розуміти, що це вже досвідчені райтери, які добре знають, як малювати графіті.

5. Коли ти чимось займаєшся і захоплюєшся, то повинен з головою занурюватися у свою справу, знати про всі зміни і нововведення в цій сфері. Це ж актуально і для графіті. Наприклад, відвідування різних виставок відмінно мотивує і допомагає дізнаватися, як малювати більш складні графіті або картини. Дивишся на полотна інших художників і енергетично заряджається. Завжди цікаво розглядати деталі, думати, як це було зроблено, і прикидати: а чи зможеш намалювати так само? Графіті – це спілкування в самих різних його проявах. За роки творчості ти можеш познайомитися з величезною кількістю хороших людей.

Тому ніколи не опускай руки якщо справа, якою ти займаєшся тобі до вподоби. Іди міліметровими кроками до здійствення своєї мрії і, можливо, колись саме ти створиш першу стрит-арт виставку в Україні.

  • Теги:
Читайте также

все новости